Dörtlerle Nasıl Geçinilir?

0

ÜNLÜ DÖRTLER

Edip Cansever, Oğuz Atay, Tezer Özlü, Nilgün Marmara, Elif Şafak, Virginia Woolf, Tomris Uyar, Murathan Mungan, Van Gogh, Cemal Süreya,  Sylvia Plath, Sezen Aksu, Tarkan, Yıldız Tilbe, Bülent Ecevit, Pelin Batu, Kafka, Cahit Zarifoğlu, Cem Mumcu, Haydar Ergülen, Özdemir Asaf, Can Yücel, Coco Chanel, Can Dündar, Haşmet Babaoğlu, Teoman, Okan, Bayülgen, Candan Erçetin, İlhan İrem, Aysel Gürel, Edgar Allan Poe, Albert Camus, Steve Jops, Sabahattin Ali, Soren Kierkegaard, Sezai Karakoç, Jean Paul Sartre, Şule Gürbüz, Nazan Bekiroğlu, Leyla İpekçi, Semih Kaplanoğlu, Kayahan, Ahmet Hamdi Tanpınar, Kurt Cobain, Amy Winehouse, Anton Çehov, Leonard Kohen

DÖRTLERLE NASIL GEÇİNİLİR

İlişkide olduğu kişilerden beklentisi: Yoğun ve hassas duygu dünyasını anlayan, duyarlı, zarif, halden anlayan, empatisi yüksek, samimi ve dürüst, rahatsız etmeyen, talepkar ve zorlayıcı olmayan, kavrayışı derin ve güçlü kişilerden hoşlanırlar.

Dörtlerle muhatap iseniz;

  • Onların yaratıcılıklarına, algı ve his derinliklerine dikkatinizi verin ve onları ölçülü şekilde takdir edin.
  • Özellikle içe dönük iseler, onları sosyal ortamlara girmeleri konusunda teşvik edin ancak zorlamayın.
  • Onların duygularını ve değişen hallerini kabul edin ve bu durumun sizi nasıl etkilediği konusunda onlarla konuşurken dürüst olun. Ancak bu geribildirimi ifade ederken onu suçlamamaya dikkat edin.
  • Birilerine kırıldıkları zaman, aslında olayın bir yanlış anlamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için daha fazla bilgi toplamaları konusunda onları teşvik edin.
  • Sevginizi ve sizin için özel olduklarını hissettirin.
  • Şunu hatırdan çıkarmayın ki, eleştiri; onların utanç ve kendilerini yetersiz görme duygularını harekete geçirebilir. Bu nedenle eleştirilerinizde nazik ve şefkatli bir tutum içinde olmaya dikkat edin. Dörtler en az içerik kadar, üslüba da dikkat eder ve önemserler.
  • Gerçekçilikten uzaklaşmalarının, aşırı hassasiyet göstermelerinin ya da hayallere dalmalarının kendilerini ve muhataplarını nasıl etkilediğini, onları kırmamaya dikkat ederek dürüstçe ifade edin.
  • Onların acılarına kolay çözümler sunmayın. Çözüm önerileriniz ve yorumlarınız derinlikli ve anlamlı olmalıdır.
  • Sadece, gerçekten bunu sizden beklediklerinde ve yapmanızı istediklerinde onları neşelendirin.
  • Duygularını anlamaya ve ifade etmeye duydukları ihtiyaç konusunda anlayışlı olun ve yalnız kalmak istediklerinde de üzerlerine varmayın.
Share.

About Author

Leave A Reply