Beşlerle Nasıl Geçinilir?

0

ÜNLÜ BEŞLER

Ali Nesin, Bill Gates , Darwin, Albert Einstein,Werner Heisenberg, Noam Chomsky, Carl Gustav Jung, Nietzhche, Stephen Hawking, Alfred Hitchcock, Oktay Sinanoğlu, Cahit Arf, İsmet Özel, Alev Alatlı, Ahmet Davudoğlu, Yalçın Koç, Ted Kaczynski, Elon Musk, Nicola Tesla.

BEŞLERLE NASIL GEÇİNİLİR

İlişkide olduğu kişilerden beklentisi; Yalnızlık ihtiyacına saygı gösteren, akıllı ve bilgili, derin düşünebilen, talep ve beklentileri az olan, zorlamayan, akılcı ve mantıklı davranan, muhatabına yük olmayan, ölçülü ve tutarlı davranan, kendine güvenen kişilerden hoşlanırlar.

Beş ile muhatap iseniz;

  • Bağımlı, kendine yetemeyen, talepkar ve muhtaç biri olmayın. Kendi kendine yetebilen, talepleri sınırlı, beklentileri az biri olmaya çalışın.
  • Duygusal konuşmalardan olabildiğince kaçının, akılcı, açık ve anlaşılır şekilde konuşun.
  • Duygu ve düşüncelerinizi yorumlayıp değerlendirmesi için zamana ihtiyacı olduğunu kabul edin. Hemen tepki veya değerlendirme beklemeyin.
  • Soğuk, mesafeli veya küstah göründüğünde, gerginlik içinde olduğunu ve bir şeylerden rahatsız olabileceğini unutmayın. Böyle durumlarda tutumlarını kişisel ve kasıtlı olarak algılamayın, yalnız kalıp kendini toparlamasına izin verin, üzerine gitmeyin ve eleştirmeyin.
  • Olumlu ve samimi davranın ama çok da abartmayın, aksi takdirde samimiyetinizden şüphe duyabilir.
  • Üzerine gidildiği hissi uyandıracak tutumlardan kaçının, dürtüsel ve baskıcı olmayın. Unutmayın ki; beşler rasyonel olarak ikna edilmedikçe uyum göstermezler.
  • Olabildiğince kendinize yetmeye çalışın, olur olmaz her durumda ona yüklenip ısrarcı biçimde talepte bulunmayın. Taleplerinize cevap konusunda onu sıkıştırmayın. Çünkü zaman ve enerjisinin sınırlı olduğunu düşündüğünden ve hissettiğinden dolayı size sizin istediğiniz gibi cevap vermeyebilir.
  • Kalabalık ortamlardan, yüksek sesli müzikten, aşırı duygusallıktan ve özel alanının ihlal edilmesinden rahatsız olurlar. Bu nedenle yüksek sesle ve öfkeli biçimde konuşmaktan, el şakasından, duygusal abartı ve ajitasyondan kaçının.
Share.

About Author

Leave A Reply